Hemen Başvur

​​​​​​Türkiye’de katılım bankacılığının öncü kurumu olan Türkiye Finans, sahip olduğu bilgi birikimini ve deneyimi ülkemiz bankacılık sektörünün geleceğine taşıyacak vizyon, misyon ve değerlerle sahiptir.


​​​​​​​​​​​​​​Türkiye’de katılım bankacılığının öncü kurumu olan Türkiye Finans, sahip olduğu bilgi birikimini ve deneyimi ülkemiz bankacılık sektörünün geleceğine taşıyacak vizyon, misyon ve değerlerle sahiptir. Hâkim ortağı Suudi Arabistan’ın ilk ve en büyük kamu bankası olan Saudi National Bank​’tır.

Kuruluşun Kilometre Taşları

 • 1991

  %100 yerli sermayeli ilk özel finans kurumu olan Anadolu Finans faaliyetlerine başladı.

 • 1985-2001

  1985-2001 yılları arasında hizmet veren Faisal Finans Kurumu, katılım bankacılığı alanındaki çalışmalarına Family Finans adıyla devam etme kararı aldı.

 • 2005

  30 Aralık 2005 tarihinde Banka'nın unvanı Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş. olarak değiştirildi

 • 2008

  31 Mart 2008 tarihinde bankanın %60 hissesi The National Commercial Bank tarafından satın alındı. NCB bünyesine katılması Türkiye Finans'​a çok daha güçlü bir kurumsal kimlik ve gelecek vizyonu kazandırdı.

​Türkiye Finans'​ın Bugünü

Ülkemizde katılım bankacılığı standartlarının oluşturulması ve kurulması aşamalarında önemli bir yere sahip olan Türkiye Finans; sunduğu ürün ve hizmetleri, sürekli yenilenen ve gelişen teknolojik altyapısı, müşteri odaklı yaklaşımı ve büyüyen hedef kitlesi ile sektörünün geleceğe bakan yüzünü temsil etmektedir.

Türkiye Finans uyguladığı bütünleşik kanal stratejisi ile müşterilerine hızlı, kesintisiz ve eksiksiz bir bankacılık deneyimi sunmaktadır. Özellikle son yıllarda gerçekleştirdiği teknoloji yatırımlarıyla geleneksel işlem kanallarının yanı sıra dijital bankacılık kanallarında da geniş yelpazede hizmet vermektedir.

Türkiye Finansın, 2020 yıl sonu verilerine göre, toplam aktif büyüklüğü yüzde 55 artışla 81 milyar TL ulaştı ve 675.6 milyon TL net kâr elde etti. Yine 2020 verilerine göre 57 milyar TL değerinde katılım fonu topladı, bürüt kullandırılan fonlar ise 47.7 milyar TL’ye ulaştı. 7 milyar 550 milyon TL’ye ulaşan kira sertifikası ihraç büyüklüğüyle sürdürülebilir büyüme yolunda doğru ve emin adımlarla ilerlemesini ve reel ekonomiye katkısını sürdüren  Türkiye Finans, 2020 yılında şube ağını genişletmeye devam etti. Yıl sonuna kadar şube sayısını 319'a çıkaran banka, katılım bankacılığı prensiplerinden ödün vermeden ticari/kurumsal bankacılık ve perakende bankacılık alanlarında yenilikçi ve katma değeri yüksek ürün, hizmet ve çözümler sunmaya devam ediyor.

​​​​

11 Ekim 2020 tarihinde National Commercial Bank, Samba Financial Group ile birleşme kararı almış olup 1 Nisan 2021 tarihinde birleşme işlemleri tamamlanarak National Commercial Bank’ın unvanı Saudi National Bank olarak değişmiştir.

Saudi National Bank, %67,03 hissesini elinde bulundurduğu Türkiye Finans’ın hakim ortağıdır.​

© Copyright 2012 StarterBranding